Дитина боїться уколів – що робити і як допомогти не боятися уколів. Поради для турботливих батьків.

Дата публикации 25/11/2015, 12:00
Просмотров: 5022

Як перетворити укол на безболісну та не страшну процедуру? Поради для турботливих батьків.

Як перетворити укол на безболісну та не страшну процедуру?. Як перетворити укол на безболісну та не страшну процедуру? Поради для турботливих батьків.

Батьки нерідко стикаються з дитячими страхами. Деякі з них можна перерости, aле страх перед медичними працівниками та процедурами, зокрема, уколами, може негативно позначитися на найважливішому – здоров"ї дитини. Візити до лікаря та призначені уколи чи щеплення не завжди можна відмінити, саме тому люблячі батьки докладають максимум зусиль, щоби не дати таким страхах з"явитися та розвинутися.

Психологічна підготовка дитини до уколів

Вкрай важливим є ставлення до лікарів та уколів самих батьків. Мама мусить бути твердо впевнена, що процедура необхідна, інакше їй не вдасться переконати в цьому дитину. Малюк має точно розуміти, що саме з ним будуть робити і навіщо. Багато дітей, навіть старшого віку, можуть вважати, що укол – покарання за якусь провину (і давайте по-чесному визнаємо, хто винен у формуванні такого ставлення до процедури).

Долайте страх через гру

Відомі психологи рекомендують починати з гри: у дитини мають бути набори для гри в лікарню. Дайте малюкові за їхньою допомогою відіграти свої почуття і страхи до та після візитів до лікаря. Більшості дівчат подобається традиційна гра в ляльки у «лікарняному» варіанті (ведмедик боявся – доктор допоміг – ведмедик знову веселий, дякуємо лікареві!). Хлопцям стане в наході гра «хоробрий лицар в процедурному кабінеті» – маленький герой подолав хвилювання краще за всіх друзів, батьки захоплюються чоловічою поведінкою сина.

Під час гри познайомте малюка зі шприцами без голок: «дивись, шприці маленький і корисний, а мій малюк – великий та сильний». Візьміть для гри кольорові шприци БогМарк: шприци для уколів дітям виробник пропонує помаранчевого та блакитного кольору, вони насправді як іграшкові.

Будьте чесні з дитиною

Як перетворити укол на безболісну та не страшну процедуру?. Будьте чесні з дитиною

Розмовляючи з дитиною про майбутню процедуру, необхідно твердо та чітко пояснювати, що укол є необхідністю і людина, яка його робить, не карає дитину, а допомагає у боротьбі з вже наявною хворобою, або ж попереджаючи її, у випадку зі щепленням.

Будьте чесні та відверті в тому, що стосується болю. Дитина навряд чи взагалі не відчує уколу – тому необхідно чесно її про це попередити. Встановіть кордони протесту (наприклад, «ти можеш закричати, але не повинен видирати руку). Поставтеся з повагою і розумінням до страху дитини. Краще сказати правду про процедуру – на кшталт, «Це трохи неприємно, але зовсім безпечно, і після уколу в тебе не буде боліти животик. Чим менше ти будеш боятися, тим швидше ліки зможуть тобі допомогти. Візьми мене за руку. Якщо ти зможеш розслабити попу, ми швидко зробимо укол і ти зразу відчуєш себе краще».

Давайте дитині реальний вибір – це зменшує відчуття жертви (будемо робити укол в праву чи ліву руку? Заклеїмо місце уколу білим пластиром чи з кошенятком?). Однак, не пропонуйте зробити укол в інший час, якщо не зможете дотримати слова. Вмовляння також не мусять бути задовгими. Маленьких дітей краще взяти на руки, зробити укол і потім заспокоювати, адже очікування введення голки лише посилює переживання дитини. Після маніпуляції заспокойте дитину, похваліть та підбадьорте її.



Важливо!

  • Заздалегідь готуйте дитину до візиту лікаря та уколу. Категорично не варто робити неприємний сюрприз дитині, інакше про жодне розуміння не може бути й мови.
  • «Програйте» ситуацію з уколом вдома відповідно до віку дитини.
  • В жодному разі не висміюйте переживання дитини перед медичним персоналом. Золоте правило: мама і дитина – команда, мамі можна довіряти завжди!.
  • Ніколи не погрожуйте дитині будь-якого віку лікарем та уколом. Запам’ятайте: доктор і будь-які медичні процедури допомагають дитині бути здоровим, а не карають її за погану поведінку!
  • В кабінеті у доктора не сперечайтеся з ним на очах у дитини.

Якщо психологічно дитина є готовою до процедури, то власне введення препарату – вже не так страшне.

Насправді, сьогодні укол вже не є таким болісним, як 20 років тому! На щастя, ми маємо можливість робити своїм дітям ін’єкції сучасними трикомпонентними шприцами з гострими тонкими голками. Проте, навіть найдосвідченішому медичний працівникові буде вкрай важно виконати ін’єкцію без болю неякісним інструментом.



Ступінь власне болю при уколі залежить від таких факторів:

  • препарат (буває «пекучий», «болючий»);
  • пристрій для ін’єкцій (старезний скляний шприц чи сучасний з маленькою голочкою);
  • пацієнт (ступінь розслабленості м’язу).

Для уколу без болю надважливими є:

Як перетворити укол на безболісну та не страшну процедуру?. Для уколу без болю надважливими є:

Голка

Неякісно відшліфовані голки, голки з «зазубринами», захоплюють частинки шкіри (особливо при русі голки в зворотному напрямку – при вийманні голки після уколу) – шкіра тягнеться, рветься. Це призводить до больових відчуттів під час уколу та більш тривалої регенерації тканин після ін’єкції.
Якісна голка повинна легко і без болю увійти в тканини, а гладкість її поверхні (наскільки ретельно її відшліфовано), повинна забезпечити плавний рівномірний рук голки всередину тканин та назовні. Дуже гострі та по особливому оброблені сучасні голки «БогМарк» зводять травмування шкіри та тканин під час уколу до мінімуму.

Як перетворити укол на безболісну та не страшну процедуру?. Для уколу без болю надважливими є:

Плавність введення препарату

Саме плавність переміщення поршню по циліндру впливає на те, наскільки будуть травмовані тканини. Адже якщо поршень рухається важно, з ривками,, то під час уколу голка, що знаходиться в м’язі, буде «ковиряти» цей м’яз, повторюючи «смикання» шприца. Навіть найдосвідченіший медичний працівник не в змозі виконати ін’єкцію без болю неякісним інструментом!

У тому випадку, коли між поршнем та циліндром знаходиться гумовий ущільнювач, тертя складових шприца значно зменшується, що дозволяє без особливих зусиль виконувати маніпуляції. Додавання такої манжети з безпечного медичного матеріалу на поршень шприців БогМарк, виключає тертя поршня і робить таку конструкцію шприців на сьогодні найсучаснішою на ринку.

Для дітей – особливий шприц від «БогМарк»

Як перетворити укол на безболісну та не страшну процедуру?. Для дітей – особливий шприц від «БогМарк»

Спеціально для дітей молодшого віку європейський завод, що випускає шприци та голки БогМарк, розробив та представив в Україні унікальний «дитячий шприц». Яскравий помаранчевий шприц укомплектовано тоненькою (як на інсулінових шприцах) голкою, довжина якої ідеально підходить для проведення внутрішньом’язових ін’єкцій дітям, а за рахунок свого привабливого дизайну шприц мінімізує переживання дитини, яка бачить «страшний предмет».

Виробництво шприців БогМарк сертифіковано за найсучаснішою системою ISO, а сама продукція пройшла сертифікацію на відповідність європейским стандартам СЕ.

Ванда Камінська, керівник служби контролю якості ТМ БогМарк:
«Я працюю на підприємстві з дня заснування. І за весь час, а це вже понад 20 років, не зважаючи на локальні та світові кризи, ми ніколи не економили на якості сировини та контролі якості готової продукції. Я особисто тестую зразки постачальників не тільки перед заключенням контракту, а і при кожній поставці. Безпека медичного виробу для мене на першому місці, адже я сама двічі мама та бабуся.»



Як зробити больові відчуття при уколі мінімальними?

Поради від БогМарк стануть в нагоді як дітлахам, так і батькам! Ось перелік невеличких хитрощів, які допоможуть підготуватися до уколу та відволіктися під час процедури:

  • під час введення голки спробуйте затримати дихання;
  • не слід дивитися на голку під час маніпуляції (пам’ятаєте – «у страху очі великі»?);
  • якщо можливо, вдягніть навушники - слухайте ритмічну музику, це неабияк відволікає, і ви можете навіть не зрозуміти, коли процедура власне розпочалась!
  • непогано допоможе масаж м’язу до уколу: і введення менш болюче, і препарат швидше «розійдеться» - а отже і ймовірність «шишки» після уколу зменшується;
  • відволікаючий маневр – ущипнути себе за іншу руку чи ногу під час введення голки
  • рахувати про себе від ста до одного чи спробувати прочитати абетку навпаки: мозок буде відволікатися від того, що відбувається з «п’ятою точкою».



Плюс кілька порад для дорослих:

  • Намагайтеся не дригатися під час уколу – це дійсно важливо і з точки зору мінімізації болю, і виникнення ускладнень
  • Не слід програмувати себе на біль – ну справді, боляче буває далеко не при всяких уколах. Іноді ми ледь помічаємо введення голки – навіщо ж очікувати найгіршого?
  • Не відволікайте людину, що буде робити укол – ані зайвими зойками, ані зайвими розмовами. Все пройде безпечніше, якщо медичний працівник (чи родич, який буде робити укол), зможе сконцентруватися на своїй справі.

Отже:

Більшість переживань дітей та дорослих щодо медичних процедур і, зокрема, ін"єкцій, можуть бути подолані завдяки правильному вибору медичного інструментарію та відповідній психологічній підготовці.
Звичайно, кожній мамі хотілося б, щоб діти якнайменше хворіли. Щоби виросли, не знаючи пігулок, суспензій та шприців. Однак, якщо вже трапилась хвороба і укол є просто необхідним, важливо, щоб мама знала, як цей укол зробити мінімально травматичним та максимально безпечним. Якісний та сучасний шприц «БогМарк» - запорука непомітного уколу без болю та наслідків. І можливо, вже наші діти, яким не робили уколи страшними скляними шприцами, виростуть без страхів – принаймні, без страху перед уколами.

БогМарк для профессионалов
О компании
Продукция
Где купить
Как сделать укол
ВСЕ ПРО ШПРИЦ
Подготовка к уколу
Укол подкожно
Как сделать укол в мышцу
Уколы детям
Как сделать укол ребенку
Как выбрать шприц для ребенка?
Ребенок боится врачей: что делать?
6 причин советоваться с фармацевтом
Як навчити дітей не боятися уколів?
Как сделать укол так, чтобы не появилась шишка?
Осложнения после укола
Как лечить шишки от уколов?
Консультация про шприцы и уколы
FAQ про шприцы и уколы
Правила
Вызвать медсестру на дом
Релакс
Контакты

Связаться с нами

Богмарк
О компании
Производство
Документация
Завод
Контакты
Продукция
Шприцы
Иглы инъекционные
Иглы для мезотерапии
Иглы для стоматологии
Иглы для ветеринарии
Где купить шприцы
Шприцы в аптеках Украины
Купить шприцы оптом
Шприцы и иглы от производителя
Как сделать укол
Сделать укол самостоятельно
Медсестра на дом
Видеоинструкции
2016 © "БогМарк Украина" Представительство завода по производству медицинских шприцев и игл (Польша, ЕС)
+38 044 502 82 18

БогМарк Украина ООО
Представительство завода Medical-Lomza Sp. z o.o. (Польша, ЕС)
04050 Украина, Киев
ул.Волошская, 23, офис 51